Unija srednjoškolaca je u saradnji sa Ministarstvom prosvjete realizovala takmičenje za najbolji učenički parlament. 

Na takmičenje za najbolji učenički parlament prijavilo se 27 škola, koje su od septembra 2015. do maja 2016. godine realizovale brojne aktivnosti, među kojima se izdvajaju humanitarne akcije i edukativne tribine. Takmičenje je doprinijelo podsticanju mladih na aktivizam, volonterstvo i humanost, što daje veliku korist kako učesnicima takmičenja i njihovim školama, tako i čitavoj društvenoj zajednici.

Nakon roka koji je bio predviđen za primjedbe na preliminarne rezultate takmičenja, pet učeničkih parlamenata je podnijelo istu. Odgovore Upravnog odbora na primjedbe možete pogledati na sljedećim linkovima: Primjedbe UP SSŠ Cetinje 
                                                                           Primjedba UP SMŠ"17. septembar" Žabljak
 
                                                                          Primjedba UP Gimnazija "Panto Mališić" Berane
 
                                                                          Primjedba UP Gimnazija Cetinje
                                                                           Primjedba UP SLŠ"Petar Lubarda" Cetinje

Konačan broj bodova koji su ostvarili učenički parlamenti:

 Mjesto  Škola/UP  Konačan broj bodova
 1. Srednja ekonomsko ugostiteljska škola
Nikšić
 108
2.  SMŠ "Bratstvo jedinstvo" Ulcinj  93
3.  SMŠ "17. septembar" Žabljak  91
3. Srednja stručna škola Cetinje   91
4. SMŠ "Mladost" Tivat  77
5. Gimnazija Cetinje  70
6. Gimnazija "Panto Mališić" Berane  60
7. Gimnazija "Niko Rolović" Bar  53
8. Gimnazija "30. septembar" Rožaje 41
9. Gimnazija "Miloje Dobrašinović" Bijelo Polje 37
10. SLŠ "Petar Lubarda" Cetinje 35
11. Gimnazija "Tanasije Pejatović" Pljevlja 34
12. Gimnazija "25. maj" Tuzi 29
13. Gimnazija "Petar I Petrović Njegoš" 29
14. SMŠ "Ivan Goran Kovačić" Herceg Novi 26
15. SEŠ "Mirko Vešović" Podgorica 26
16. SGG "Inž. Marko Radević" Podgorica 22
17. Gimnazija "Stojan Cerović" Nikšić 20
18. Srednja stručna škola Berane 18
19. Gimnazija "Slobodan Škerović" Podgorica 13
20. Srednja poljoprivredna škola Bar 10
21. Ekonomsko ugostiteljska škola Bar 5
22. SMŠ "Vuksan Đukić" Mojkovac  
23. SSŠ "Ivan Uskoković" Podgorica  
24. SMŠ "Bećo Bašić" Plav  
25. Gimnazija Kotor  
26. SSŠ "Spasoje Raspopović" Podgorica  
     

Dodjela nagrada i priznanja biće upriličena u Ministarstvu prosvjete, a datum održavanja iste naknadno ćemo zakazati.